Nepstupn dokument, nutn pihlen
Input:

Csak regisztrált felhasználóknak hozzáférhető tartalom!

 

Ehhez a dokumentumhoz ingyenes a hozzáférés, de csak regisztrált felhasználók számára lehetséges.

 

A dokumentum nézőképe:

Használt teherautó áfája levonható-e ?

Garantált 2024.02.02, , Forrás: Verlag Dashöfer (http://www.dashofer.hu)

Kérdés:

Kedves Szakértő!



2021-ben induló Kft. használtautó értékesítés miatt különbözeti áfára jelenkezett be. Most vásárolt egy használt teherautót (amit nem akar értékesíteni, a cégben fogja használni), melyről áfás számlát kapott. Kérdésem az lenne, hogy ennek a teherautónak levonható-e az áfája?

Válasz:

Kedves Kérdező!

Elöljáróban a következőkre hívnám fel a figyelmét:

a) a különbözeti adózás alkalmazása nem választás kérdése, ha a használt ingóságot a Közösségen belül az Áfa tv. 216. §-ában foglalt személyi körtől szerzik be továbbértékesítési céllal (Áfa tv. 259. § 22. pont), akkor annak

Ingyenes hozzáférés csak a regisztrált felhasználók számára lehetséges.

Már regisztrált felhasználó? »

Még nem tag? » INGYENES REGISZTRÁCIÓ


 

Annak érdekében, hogy az Önnek legjobb olvasási élményt nyújthassuk oldalunkon, cookie-kat használunk. A cookie-król, illetve használatukról részletesebb információkat a következő linken találhat: ide. Amennyiben a "folytatás" gombra kattint, vagy tovább használja oldalunkat, Ön tudomásul veszi a cookie-k használatát.